Lampionový průvod

  • 17. listopadu 2021
    17:30 – 20:00
  • Náměstí Svobody

Nadační fond studentů FF MU vás srdečně zve na tradiční Lampionový průvod ulicemi Brna. Pojďme si společně připomenout události, které by neměly být zapomenuty a rozsviťme opět Brno. Vzpomeňme si společně na události, které se staly 17. listopadu roku 1939 a 1989.

Průvod bude začínat v 17:30 hod. na náměstí Svobody. Dále se půjde směrem na první zastávku na Moravské náměstí, odkud navazuje historická trasa přes Komenského náměstí k Filozofické fakultě. Následně se zastavíme na Stavební fakultě VUT a Právnické fakultě MU, kde se tradičně zapalují svíčky na uctění památky zesnulých. Posledními dvěma zastávkami budou Kaunicovy koleje a Kraví hora, tam si společně zazpíváme českou, slovenskou a studentskou hymnu, a tím Lampionový průvod ukončíme. Na každé zastávce si zavzpomínáme s Masarykovými historiky na události roku 1939 a 1989 a zapálíme svíčky na památku známým i neznámým obětem nacismu a komunismu.

Moc se na vás těšíme 17. listopadu na náměstí Svobody. Teplé oblečení s sebou. Lampiony si můžete přinést vlastní nebo je od nás dostanete přímo na místě. Případně si je přijďte vyrobit na náš tradiční workshop, který se bude konat 10. listopadu od 16:00 do 21:00 hod. ve Spolkových prostorách na Komenského náměstí.

Akce je součástí oslav stého výročí zahájení výuky na FF MU a Týdne humanitních věd.

FB událost Další akce oslav Další akce Týdne humanitních věd

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info