Možnosti pomoci sobě nebo blízkému s psychickými obtížemi

Kampus Hybernská FF UK

15. 11. 2018

Typ akce: workshop

Datum a čas konání: 15. 11. 2018, 18:30 hod.

Místo konání: Praha, Hybernská 4, Kampus Hybernská, Studentský dům

Přednášející: doc. PhDr. Michal Pullmann, Ph.D., a hosté

Anotace: Každý čtvrtý člověk se během života setká s duševním onemocněním. Pokud máte to štěstí a patříte mezi ty první tři, jimž se psychické potíže vyhnou, stále spadáte mezi skupinu, jejíž příslušníci mohou někomu z těch čtvrtých pomoci. Pojďte se s námi naučit základům duševní resuscitace!

Workshop se bude věnovat tématu pomoci při duševních obtížích. Společně se pokusíme pomoci kamarádovi s depresí – od základní komunikace přes krizové centrum, ambulantního psychiatra, léky, psychologa a psychoterapii až ke svépomocným skupinám. Podíváme se na to, jaké služby lze na poli psychopomoci využít a co od nich můžeme očekávat, a podrobně si projdeme náš oblíbený Manuál pro blízké. Nezapomeneme ani na to, jak by se o sebe měl starat sám pomáhající.

Workshop není určen k řešení konkrétních potíží zúčastněných a jakékoli krizové intervenci. Pro ilustraci a společnou práci a debatu bude použit smyšlený ilustrační příběh mladého člověka, který se potýká s depresí.

Vstup zdarma, kapacita workshopu je omezena.

Nevypusť duši je neziskovka, za kterou stojí tým mladých psychologů, lékařů, sociálních pracovníků, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň ji tvoří i psychiatričtí pacienti a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Nevypusť duši šíří fakta, boří mýty a informuje Česko o duševním zdraví. Zdůrazňuje důležitost prevence – radí lidem, jak nevypustit duši, sdílí osobní příběhy a podporuje včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.

Jazyk akce: čeština

Registrace: http://bit.ly/Registrace_15-11-18


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info