Krize médií tváří v tvář oligarchům a fake news

Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky

14. 11. 2018

Typ akce: diskusní panel

Datum a čas konání: 14. 11. 2018, 17:00 hod.  

Místo konání: Olomouc, Křížkovského 10, aula FF UP

Diskutující: Mgr. Marek Lapčík, Ph.D., PhDr. Petr Orság, Ph.D., Mgr. et Mgr. Karel Páral, Mgr. Renáta Sedláková, Ph.D., moderátor: Mgr. Martin Foret, Ph.D.

Anotace: Často se v poslední době mluví o tom, že tradiční, zavedená média jsou v krizi. Může ale společnost vůbec fungovat bez nich? Tedy bez médií jako instituce, jak jsme ji znali posledních sto padesát či dvě stě let. Mohou tradiční média a jejich zpravodajství být skutečně nahrazena tzv. alternativními médii, sociálními sítěmi a „alternativními zprávami“? Mohou profesionální novináře nahradit blogeři, občanští žurnalisté a tzv. influenceři sociálních médií? A jsou potřebná média veřejné služby, po jejichž zrušení volá nejen část veřejnosti, ale především i řada politiků? Nebo nám stačí oligarchizovaná disciplinace soukromých vydavatelů a vysílatelů? Proč a jak se médii a zejména sociálními sítěmi tak snadno šíří nenávist a falešné, často poplašné zprávy? Stává se mediální gramotnost nejdůležitější dovedností dneška? A jak nám v „mediální sebeobraně“ mohou pomoct humanitní (a sociální) vědy?
Pokud vás tato témata zajímají, přijďte si poslechnout odborníky z Katedry mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky FF UP a diskutovat s nimi.

Jazyk akce: český


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info