Sbohem, monarchie aneb netradiční připomínka Habsburské říše

Pevnost poznání ve spolupráci s Vědeckou knihovnou v Olomouci a Filozofickou fakultou UP

12. 11. 2018

Typ akce: výstava

Datum a čas konání: 12. 11. 2018 – 31. 12. 2018, otevřeno denně

Místo konání: Olomouc, Pevnost poznání, Areál Korunní pevnůstky

Anotace: Habsburská monarchie. Zavrhovaná i adorovaná. Málokdo si dnes uvědomí, že jsme byli součástí říše, která sahala až k Jaderskému moři. A právě v prostředí, kde spolu žilo mnoho národů a etnik, vyrostli Češi v moderní evropský národ. I z tohoto důvodu má smysl se ohlédnout zpátky a připomenout svět, který v roce 1918 zmizel.

A jak lépe do minulosti nahlédnout než prostřednictvím starých tisků, alb, map, pohlednic a dalších dobových dokumentů? Návštěvníci budou moci zažít uklidňující pocit „belle époque“ při čtení novin a pití kvalitní kávy s vídeňským sacherem, doprovázených hudbou Johanna Strausse, vše v režii olomoucké kavárny Kafe jak Lusk (kavárna bude v provozu pouze o víkendech).

Na místě si budete moci zakoupit dobové pohlednice i s výroční známkou, napsat je inkoustem a rovnou odeslat. Ve vědecké výtvarce na vás čekají workshopy, například výroba figurky Franze Josefa.

Kromě toho nabídneme hravou časovou osu, tematické promítání nebo fotokoutek. K výstavě byl vydán katalog, který si zájemci budou moci zakoupit.

Jazyk akce: čeština


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info